Simon Rozendaal slaat alarm: Greta-boeken indoctrineren basisschoolkinderen

Binnenland01 aug , 13:30
Het wordt met de dag absurder in dit land. Simon Rozendaal, wetenschapsjournalist van EW Magazine, slaat deze week volkomen terecht alarm: op steeds meer basisscholen worden kinderen volgepompt met klimaatlessen die gebaseerd zijn op de boeken en denkbeelden van – jawel – Greta Thunberg. De activiste met haar boze blik en apocalyptische voorspellingen is kennelijk het nieuwe morele kompas in het klaslokaal.
Wat begint als ‘bewustwording’, ontpopt zich volgens Rozendaal tot regelrechte activistische heropvoeding. En niet alleen van de kinderen, maar van het hele gezin. Klimaatles wordt in rap tempo klimaatreligie.

Kinderen leren denken, niet wat ze moeten denken

Helma Lodders ex-VVD’er en kersvers BBB-lid verwoordt het op X glashelder:
“Basisschoolkinderen opvoeden met Greta-boeken als moreel kompas gaat ver voorbij onderwijs. Dit is geen klimaatbewustzijn meer, maar indoctrinatie.”
En zij heeft volledig gelijk. Kinderen horen op school te leren denken, niet ingeprent te krijgen wat ze moeten denken. Onderwijs is er om feiten over te dragen, niet om linkse ideologie te vermommen als lesstof.
Maar dat is precies wat er nu gebeurt. Lesmethodes worden sluipenderwijs gevuld met Greta’s klimaatevangelie. In plaats van tafels leren kinderen over smeltende ijskappen. In plaats van begrijpend lezen leren ze hoe ze hun ouders moeten corrigeren aan de eettafel – voor een “groenere” wereld.

Klimaatangst als leerdoel

Natuurlijk is het milieu belangrijk. Maar kinderen van 8 of 9 jaar bang maken met doemscenario’s over het einde van de wereld is geen lesgeven – dat is psychologische druk uitoefenen. Dat is ideologische programmering onder het mom van onderwijs.
Greta Thunberg, hoe bewonderenswaardig haar inzet ook mag zijn voor sommige volwassenen, is geen neutrale bron. Ze vertegenwoordigt een radicaal activisme dat geen ruimte laat voor nuance, twijfel of andere visies. Precies dat wordt nu het klaslokaal binnengehaald.
Wat komt daarna? Cursus “klimaatschaamte”? “Vegan kinderhoek”? “Activisme voor beginners” in groep zes?

Terug naar de basis: rekenen, lezen, denken

Rozendaal en het BBB-kamerlid doen een terechte oproep: geef het onderwijs terug aan het onderwijs. Geen lessentabel als politiek pamflet. Geen lesboeken als campagnefolders van Extinction Rebellion.
Kinderen hebben recht op onderwijs dat hen voorbereidt op het leven, niet op een demonstratie. Feiten, vaardigheden en vrijheid van denken – dat is waar school voor moet staan. Geen Greta-verering of morele heropvoeding.
Ga verder met lezen
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten
12 Reacties