Het is weer zover. Nederland, het brave jongetje van de klas, wil koste wat kost het morele middelpunt van de wereld zijn. Dit keer door een zogenaamd “speciaal tribunaal” op te zetten voor Russische agressie tegen Oekraïne. Natuurlijk moet kwaad worden benoemd en bestraft. Natuurlijk is de oorlog van Poetin verwerpelijk. Maar waarom moet Nederland altijd de trekker zijn van zulke ondoordachte, hoogdravende en uiteindelijk levensgevaarlijke projecten? Een speciaal
Rusland-tribunaal in ons land is niet alleen naïef,
het is hypocriet, onrealistisch en volstrekt onverantwoordelijk.
🟦 DDS krijgt geen cent van de overheid of het kartel. We leven van donaties van trouwe lezers zoals jij.
👉 Doneer via https://dds.backme.org – dan krijg je ook nog eens elke dag een exclusieve column in je inbox die we niet op DDS kunnen publiceren.
Of:
💶 Maak een bedrag over naar NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media Tribunalen zijn geen neutrale gerechtigheid – ze zijn politiek instrument
Laten we eerlijk zijn: deze “tribunalen” zijn géén pure rechtbanken. Het zijn machtsinstrumenten van het Westen, waarin alleen de vijanden van de NAVO op het beklaagdenbankje terechtkomen. Hebben we ooit een speciaal tribunaal gezien voor de illegale oorlog in Irak, waar Nederland zélf politiek bij betrokken was? Of voor NAVO-bombardementen die duizenden burgerslachtoffers hebben geëist?
Nee, natuurlijk niet. Want dat past niet in het plaatje. Deze tribunalen worden niet opgericht vanuit universele gerechtigheid, maar vanuit geopolitieke motieven. We maken er een circus van waar de grote machthebbers bepalen wie goed en kwaad is – en Nederland biedt graag het podium.
Zogenaamd moreel, in werkelijkheid hypocriet.
Nederland is geen wereldrechter – het is een klein land met grote risico’s
Het kabinet – zelfs al demissionair – lijkt serieus van plan om Nederland weer naar voren te schuiven als gastland. Waarom? Om ‘een belangrijk signaal’ af te geven. Maar dat signaal komt met een enorme rekening: financieel, maatschappelijk én qua veiligheid.
Volgens minister Veldkamp zijn de risico’s “vergelijkbaar met die van een grote internationale top”. Denk aan Russische cyberaanvallen, dreiging van spionage, sabotage of erger. Nederland haalt doelbewust een internationaal conflict in huis, terwijl we nu al nauwelijks in staat zijn om onze eigen veiligheid op orde te krijgen.
Ons gevangeniswezen kraakt. Politie en justitie zitten aan hun taks. We krijgen niet eens al onze eigen criminelen achter slot en grendel. En dan willen we ook nog eens Poetins generaals hier gaan opsluiten?
Buitenlandse ambities, binnenlandse chaos
Nederland loopt constant achter zijn eigen façade van internationale rechtsorde aan, terwijl de binnenlandse orde structureel verslechtert. De verzorgingsstaat piept en kraakt. De zorg is overbelast. Migratie is onbeheersbaar. En ondertussen steken we miljarden in internationale instituties die niemand controleert en waar geen kiezer ooit iets over te zeggen heeft.
Daar bovenop komt dan nog het risico van represailles. Denken we nu werkelijk dat Rusland deze symboliek gelaten over zich heen laat komen? Het Westen heeft zich al diep gemengd in het Oekraïneconflict, militair én economisch. Als we daar ook nog eens een juridische oorlog aan toevoegen, onder ons eigen dak, dan nodigen we escalatie uit.
Tijd om volwassen te worden – en op te houden met morele grootheidswaanzin
Nederland is géén wereldregering. Het is een klein land dat op eigen bodem rust, stabiliteit en veiligheid moet waarborgen. Maar keer op keer laten onze politici zich meeslepen in een droom van internationale invloed die we niet aankunnen.
En als we dan zo nodig een “signaal” willen afgeven: doe het dan diplomatiek, via bondgenootschappen, sancties of vredesinitiatieven. Niet met showprocessen die de indruk wekken van gerechtigheid, maar in werkelijkheid alleen het geopolitieke spel verhevigen – en ons eigen land in gevaar brengen.
🟥 Als jij wilt dat DDS blijft bestaan – als tegenmacht tegen de linkse media en Big Tech-censuur – dan hebben we jouw steun nú nodig.
👉 Ga naar https://dds.backme.org of doneer direct via:
NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media
Help ons het tweede deel van het jaar door. Vrijheid is niet gratis.