Je leest het en je wrijft je ogen uit. Een theater in Zwolle heeft een optreden van een Syrische zangeres moeten annuleren omdat de situatie onveilig zou worden. Geen staking van de artiest, geen logistiek probleem - nee: omdat hier in Nederland conflicten uit Syrië mee de zaal in dreigen te komen. Welkom in 2025: een Syrische burgeroorlog die nu óók
ons culturele leven gijzelt.Buitenlandse haat haalt Nederland in
De zangeres, afkomstig uit de druzen-minderheid, zou in Zwolle zingen. Maar omdat ze zich uitspreekt tegen de Syrische regering en steun betuigt aan haar onderdrukte bevolkingsgroep, werd ze bedreigd. Hier, in Nederland.
Laat dat even doordringen: in plaats van dat onze politie en autoriteiten simpelweg zeggen: dreigers oppakken, optreden gaat door, wordt er gekozen voor de omgekeerde wereld. Het slachtoffer wordt gecanceld, de dreigers krijgen hun zin.
Dat betekent dus dat een buitenlands conflict letterlijk onze theaters binnendringt. Dat een Syrische burgeroorlog bepaalt wat er in Zwolle wel of niet kan. Wanstaltig.
Veiligheid boven vrijheid – een excuus
Het theater zegt: veiligheid gaat boven alles. Natuurlijk moet het veilig zijn, maar waarom is dat nu níét mogelijk? Omdat er mensen rondlopen die kennelijk zo fanatiek en gewelddadig zijn dat ze de vrijheid van anderen blokkeren.
En wat doet Nederland? Handhaven? Grenzen trekken? Dreigers oppakken? Nee hoor. We kiezen voor de gemakkelijke weg: optreden schrappen, kop in het zand, importconflict ongemoeid laten.
Zo laat je zien dat haat en dreiging hier wérken.
🟦 DDS zegt wat de kartelmedia verzwijgen: dat Nederland door importconflicten gegijzeld wordt. Als jij vindt dat dit benoemd moet worden, steun ons dan.
👉 Doneer via https://dds.backme.org of maak een bedrag over naar NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media. Een culturele capitulatie
Theaterdirecteuren zouden pal moeten staan voor vrijheid van kunst en
cultuur. Maar in Nederland capituleert men zonder slag of stoot. Het signaal is rampzalig: wie maar genoeg dreigt, bepaalt wat er op ons toneel gebeurt.
Dit is niet de eerste keer. We zagen eerder dat cartoonisten gecanceld werden, dat toneelstukken over de islam werden afgeblazen, dat discussies over migratie werden stilgelegd “uit veiligheidsoverwegingen”.
Nederland capituleert keer op keer. Het vrije woord en de vrije kunst worden opgeofferd op het altaar van importconflicten en religieuze gevoeligheden.
Dit is óns land, niet Syrië
Hoe kan het dat we in Nederland, een land dat ooit trots stond op vrijheid van meningsuiting en cultuur, nu toestaan dat een Syrische burgeroorlog bepaalt wat er in onze theaters gebeurt?
Dit is niet alleen gênant, het is gevaarlijk. Want vandaag gaat het om een Syrische zangeres in Zwolle. Morgen gaat het om een schrijver, een politicus, een journalist. Als dreiging loont, wint de haat.
🟥 Vind jij ook dat Nederland niet mag capituleren voor importconflicten en dreigers, en dat dit óns land is waar ónze vrijheid geldt? Steun DDS nú.
👉 Ga naar https://dds.backme.org of doneer direct via: NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media.