Afbeelding gemaakt met ChatGPT van OpenAI

Duitse rechter is keihard: plofkrakers uit Nederland tot 14 jaar cel

Buitenland18 jul , 17:00
Het Duitse rechtssysteem heeft eindelijk laten zien hoe je omgaat met gewelddadige, georganiseerde criminaliteit: zes plofkrakers uit Nederland en Marokko zijn veroordeeld tot celstraffen tot wel bijna veertien jaar. En terecht. Deze criminelen pleegden in 2022 en 2023 een reeks explosieve overvallen op geldautomaten in het westen van Duitsland. Ze maakten bijna een miljoen euro buit – en richtten voor 2,5 miljoen euro aan schade aan.
De straf die één van de bendeleden kreeg, 13 jaar en 9 maanden, is volgens Duitse media de zwaarste ooit voor dit soort misdaad. En dat is een welkome breuk met het Nederlandse gedoogklimaat waar zulke criminelen te vaak worden weggezet als “jeugdig ontspoord” of “boefjes” die “de weg kwijt zijn.” In Duitsland heet dat gewoon wat het is: criminelen.

Nederland als broedplaats van exportcriminaliteit

Dat de daders uit Nederland en Marokko komen is geen verrassing. Nederland is inmiddels een broedplaats voor internationaal opererende misdaadgroepen. Drugs, plofkraken, online fraude: onze grenzen staan open, handhaving faalt en het moreel kompas van links Nederland draait om de dader, niet het slachtoffer.
Het gevolg? Bendes uit Nederland trekken naar Duitsland, België en zelfs Scandinavië om daar hun gewelddadige praktijken voort te zetten. Waarom? Omdat in Nederland geldautomaten moeilijker te kraken zijn, en de opbrengsten relatief laag zijn door goede beveiliging (zoals het verlijmen van biljetten). Dus wij exporteren nu gewoon onze misdaad naar het buitenland. Wat een beschamend exportproduct.

Duitse aanklager sprak zelfs van poging tot moord

De Duitse aanklager ging zó ver, dat hij drie van de plofkrakers wilde laten vervolgen voor poging tot moord. Niet zo gek, als je weet dat deze explosies plaatsvinden in woonwijken, midden in de nacht, vaak met zware springstoffen. Een vonk verkeerd en een onschuldige burger wordt meegesleurd in het geweld.
De rechtbank ging uiteindelijk niet mee in die aanklacht, maar gaf wel het signaal af dat de tijd van zachte aanpak voorbij is. Nederland kan hier wat van leren.

Nederland moet wakker worden

Wat moet er gebeuren? Nederland moet eindelijk toegeven dat het immigratie- en justitiebeleid faalt. Veel van deze plofkrakers komen uit een crimineel submilieu dat zich totaal niet verbonden voelt met onze samenleving. Deze bendes opereren als bedrijven: snel geld, geen geweten, zero respect voor de wet.
We moeten keihard optreden:
  • Zware straffen, net als in Duitsland.
  • Directe uitzetting na veroordeling bij dubbele nationaliteit.
  • Geen softe “herintegratieprogramma’s”, maar lik-op-stuk.
  • Samenwerking met buurlanden om criminele netwerken te ontmantelen.

DDS blijft waarschuwen – steun ons werk!

Bij De Dagelijkse Standaard blijven we waarschuwen voor deze verloedering. Maar dat kunnen we niet zonder u. Steun ons werk, zodat wij de vinger aan de pols kunnen blijven houden – daar waar de gevestigde media liever wegkijken.
🟥 Doneer via BackMe: https://dds.backme.org 🟥 Of via bankoverschrijving: NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media
Als u doneert via BackMe, ontvangt u gratis een dagelijkse, exclusieve column in uw inbox – vaak te scherp voor publicatie op de site.

Duitsland laat zien hoe het moet

De plofkrakers die Duitsland teisterden, krijgen wat ze verdienen. Nu Nederland nog. Stop met pamperen. Stop met wegkijken. En begin eindelijk eens met echte rechtvaardigheid. Want dit gaat niet alleen over geld – dit gaat over veiligheid, vertrouwen en de rechtsstaat.
En dáár mogen we geen millimeter op toegeven.
Ga verder met lezen
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten
17 Reacties