Friedrich Merz zal hier niet blij van worden. Volgens een enquête van het Amerikaanse opinieonderzoeksinstituut Morning Consult is de Duitse bondskanselier de allerlaagste van 24 democratisch gekozen wereldleiders. Slechts 19% van de Duitsers is tevreden met zijn werk, terwijl 76% hem afkeurt. Dat is zelfs slechter dan Emmanuel Macron, die met 18% goedkeuring en 75% afkeuring op de een-na-laatste plek bungelt. Een recente Forsa-peiling in opdracht van RTL bevestigt het treurige beeld: 78% ontevreden, slechts 20% tevreden. Peilingsdeskundige Manfred Güllner van Forsa noemt het geen toeval: Merz was al in zijn vroege politieke jaren een van de meest impopulaire figuren in Duitsland. Zelfs na zijn terugkeer en verkiezing tot kanselier is dat beeld niet verbeterd – integendeel, de weerstand is alleen maar groter geworden, vooral onder vrouwen, jonge kiezers en Oost-Duitsers.
Hermann Binkert van Insa legt de vinger op de zere plek: Merz heeft verkiezingsbeloften gebroken, de economie blijft negatief, en veel Duitsers zien hun land in een neerwaartse spiraal. Noch het burgerlijk-conservatieve kamp, noch het links-liberale progressieve kamp is tevreden met wat deze coalitie presteert.
Ter vergelijking: Narendra Modi scoort torenhoog, Donald Trump zit in het middensegment met rond de 38% tevredenheid, en zelfs Recep Tayyip Erdoğan doet het beter dan Merz. Maar Merz? Die blijft stug vasthouden aan zijn mislukte beleid. Geen koerswijziging, geen aanpassing, geen erkenning dat het gewoon niet werkt. Geweldige toewijding aan mislukking.
Dit is het trieste resultaat van een bondskanselier die dacht dat hij met een “burgerlijk-conservatieve” jasje Duitsland weer op de rails zou krijgen, maar in de praktijk vooral heeft doorgegaan met het oude recept: meer van hetzelfde dat Duitsland al jaren in de problemen brengt. Economische neergang, open grenzen, energiechaos en een bevolking die het gevoel heeft dat hun land steeds verder afglijdt.
Merz is niet impopulair omdat de Duitsers per definitie chagrijnig zijn. Vorige kanseliers scoorden in slechte tijden nog beter. Nee, dit is persoonlijk en inhoudelijk. De kiezer ziet dat er geen echte verandering komt, alleen meer van hetzelfde establishment-gedoe met een CDU-stempel. Terwijl AfD in
peilingen groeit, blijft Merz vastzitten in zijn eigen bubbel. En de Duitsers? Die kijken met groeiende ergernis toe hoe hun land verder wegzakt.
Sluit u aan bij het verzet! Hamer onophoudelijk op de waarheid en eis dat de politiek eindelijk knopen doorhakt om Nederland te beschermen. Steun de onafhankelijke pers die weigert mee te buigen! Mis helemaal niets en abonneer u direct via deze link. Elke dag de keiharde waarheid, gratis in de mail!