shutterstock_2269105001

New York in shock na schietpartij bij NFL-kantoor: dader liet brief achter over hersenschade

Buitenland30 jul , 12:30
Op maandagavond werd Manhattan opgeschrikt door een gruwelijke schietpartij die vier levens eiste en diepe wonden naliet in het hart van New York City. De 27-jarige Shane Tamura uit Las Vegas opende kort voor 18.30 uur het vuur in een kantoorgebouw aan Park Avenue, waar onder andere de NFL en investeringsreus Blackstone gevestigd zijn. De dader pleegde na zijn dodelijke aanval zelfmoord op de 33e verdieping van het gebouw.
Volgens NYPD-commissaris Jessica Tisch begon de tragedie toen Tamura om 18.24 uur werd gesignaleerd in Columbia, New Jersey. Kort daarna reed hij New York City binnen. Even voor 18.30 uur parkeerde hij zijn zwarte BMW dubbel bij 345 Park Avenue, stapte uit met een M4-geweer in zijn hand en liep op nonchalante wijze het gebouw binnen. „Volledig zelfverzekerd, gefocust, kalm, bijna nonchalant,” beschreef voormalig NYPD-rechercheur Pat Brosnan. „Hij houdt het geweer losjes aan zijn rechterzijde, alsof hij zich nergens zorgen over maakt.”
Binnen enkele minuten opende Tamura het vuur in de lobby. Zijn eerste slachtoffer was NYPD-agent Didarul Islam, die daar werkte als beveiligingsmedewerker. Islam, een 36-jarige vader van twee kinderen en met een derde op komst, werd door zijn collega’s postuum geprezen als held. „Hij deed het werk dat wij hem gevraagd hadden te doen. Hij bracht het ultieme offer,” aldus Tisch.
Daarna richtte Tamura zijn wapen op een vrouw die probeerde te schuilen achter een zuil, schoot een beveiliger neer die zich verschool achter een bureau, en trof nog een man in de lobby. Vervolgens nam hij de lift naar de 33e verdieping, waar hij opnieuw iemand doodschoot. Burgemeester Eric Adams vermoedt dat Tamura de NFL als doelwit had, maar dat hij op de verkeerde verdieping terechtkwam: „Hij belandde op de verdieping van Rudin Management.”

Motief en voorbereiding

Volgens de autoriteiten was Tamura al op zaterdag 26 juli vertrokken uit Las Vegas, en werd zijn auto vervolgens gesignaleerd in Colorado, Nebraska, Iowa en uiteindelijk New Jersey. In zijn voertuig vonden agenten een geweerkoffer, munitie, een revolver die op 12 juni legaal was gekocht met een wapenvergunning uit Nevada, en medicatie op zijn naam. Het gebruikte AR-15-achtige geweer had hij zelf samengesteld met onderdelen die hij verkreeg via een bekende, die momenteel wordt verhoord.
In de buurt van zijn lichaam werd een brief gevonden met klachten over de NFL. Tamura beweerde, zonder medische bevestiging, dat hij leed aan CTE (chronische traumatische encefalopathie), een hersenaandoening die vaker voorkomt bij American football-spelers.
Volgens Brosnan is het uiterst moeilijk om dit soort aanvallen te voorkomen: „Als iemand precies doet wat hij deed, zijn auto dubbel parkeren, een wapen pakken, veertig meter naar binnen lopen en het vuur openen, dan zouden er drie keer zoveel agenten en beveiligers aanwezig kunnen zijn, en zelfs dan zouden ze hem waarschijnlijk niet hebben kunnen stoppen, puur door de snelheid en willekeur van het geweld.”
🟦 DDS krijgt geen cent van de overheid of het kartel. We leven van donaties van trouwe lezers zoals jij. 👉 Doneer via https://dds.backme.org – dan krijg je ook nog eens elke dag een exclusieve column in je inbox die we niet op DDS kunnen publiceren. Of: 💶 Maak een bedrag over naar NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media.

Slachtoffers en reactie

De vier dodelijke slachtoffers van de schietpartij zijn: NYPD-agent en beveiliger Didarul Islam, beveiligingsmedewerker Aland Etienne, Blackstone-topman Wesley LePatner, en een werknemer van Rudin Management die op de 33e verdieping werd doodgeschoten. Daarnaast raakte een medewerker van de NFL ernstig gewond; volgens commissaris Jessica Tisch verkeert hij in „kritieke maar stabiele toestand.” Vier andere personen liepen lichte verwondingen op terwijl ze in paniek probeerden te vluchten.

Stad in rouw

De burgemeester sprak harde woorden over de aanslag. „Het pure kwaad kwam tot in het hart van onze stad en trof onschuldige mensen,” zei Patrick Hendry, voorzitter van de politiebond. New York verkeert in shock. Toch sprak Adams ook zijn lof uit over het gebouwbeheer: „We moeten Rudin Management prijzen voor de veiligheidsmaatregelen die ze hebben genomen, waaronder zelfs een veilige badkamer met een kogelwerende deur die op slot kan.”
De politie onderzoekt momenteel alle digitale sporen, camerabeelden en Tamura’s route vanuit Las Vegas om te achterhalen wat hem precies tot deze terreurdaad dreef. „Wat was zijn motivatie? Dat is waar de autoriteiten nu naar op zoek zijn,” aldus Brosnan.
🟥 Als jij wilt dat DDS blijft bestaan – als tegenmacht tegen de linkse media en Big Tech-censuur – dan hebben we jouw steun nú nodig. 👉 Ga naar https://dds.backme.org of doneer direct via: NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media Help ons het tweede deel van het jaar door. Vrijheid is niet gratis.
Ga verder met lezen
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten
2 Reacties