Afbeelding gemaakt met ChatGPT van OpenAI

Duitsland saboteert EU-belangen: Amerika-deal bevoordeelt Duitse auto-industrie

EU29 jul , 15:00
Het zogenaamde "historische" handelsverdrag tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten is in werkelijkheid niets minder dan een politieke farce. Geen prestatie voor Europa, maar een meesterlijke list van de Duitse overheid om haar eigen industrieën te bevoordelen – ten koste van landen als Nederland. Uit onthullingen van Ivan Van de Cloot blijkt nu dat Duitsland het verdrag niet alleen beïnvloedde, maar praktisch in elkaar heeft gezet. Het resultaat? Een deal die de Duitse auto-industrie gigantische voordelen oplevert, terwijl Nederlandse bedrijven met de brokken zitten.

Een handelsverdrag op maat van Stuttgart en Wolfsburg

Volgens Van de Cloot was zowat de helft van de EU-handelsdelegatie van Duitse afkomst. Onder hen: Sabine Weyand, directeur-generaal voor Handel binnen de Europese Commissie. Deze topdiplomate, die jarenlang pleitte voor 'strategisch geduld', bleek vooral strategisch geduldig in het binnenhalen van cadeautjes voor Duitsland.
Wat stond centraal in de Duitse lobby? Een ingewikkeld compensatieschema dat tariefverlichting moet bieden aan Europese autofabrikanten. Maar “Europees” blijkt in Brussel altijd te betekenen: Duits. De hele regeling is op maat gesneden van BMW, Mercedes, Volkswagen en co. Geen wonder dat de Duitse pers voorzichtig positief is – terwijl Nederlandse ondernemers in logistiek, landbouw, hightech en energie zich afvragen hoe het mogelijk is dat hún belangen volledig van tafel zijn geveegd.
🟦 DDS krijgt geen cent van de overheid of het kartel. We leven van donaties van trouwe lezers zoals jij. 👉 Doneer via https://dds.backme.org – dan krijg je ook nog eens elke dag een exclusieve column in je inbox die we niet op DDS kunnen publiceren. Of: 💶 Maak een bedrag over naar NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media.

Nederland moet bloeden voor Duits belang

Het is niet de eerste keer dat Nederland de rekening betaalt voor Duits machtsspel binnen de EU. In plaats van een gezamenlijk Europees belang, wordt de unie steeds vaker misbruikt als vehikel voor Duits economisch imperialisme. Dit verdrag is daar hét voorbeeld van.
Terwijl Duitsland voor haar auto-industrie lucratieve uitzonderingen regelt, krijgen Nederlandse bedrijven te maken met oneerlijke concurrentie uit de VS. Onze landbouwexport wordt afgeknepen door Amerikaanse regulering, onze techsector overschaduwd door Amerikaanse giganten met voorkeursposities. En onze energievoorziening? Die ligt straks open voor goedkope, met subsidie gesteunde Amerikaanse LNG – terwijl wij hier miljarden hebben betaald voor ‘klimaattransities’ en gasverboden.

Brussel zwijgt, Berlijn stuurt

De Europese Commissie – zogenaamd neutraal en ‘boven de lidstaten verheven’ – blijkt ondertussen verworden tot een verlengstuk van Berlijn. Zolang Duitsland zijn zin krijgt, houdt Brussel zich stil. En dat blijkt ook nu weer: niemand die kritische vragen stelt over de samenstelling van de onderhandelingsdelegatie. Niemand die opkomt voor de belangen van kleinere lidstaten. Nederland is slechts een handtekening op het papier – geen stem aan tafel.
De PvdA- en D66-technocraten in Brussel buigen ondertussen keurig mee. Ze noemen dit een “evenwichtig akkoord” en “een kans voor Europa”. Maar in werkelijkheid is het een Duits dictaat dat Nederland en andere kleinere EU-landen economisch uitholt.

Tijd voor nationale assertiviteit

De enige juiste reactie op dit verraad is nationale assertiviteit. Nederland moet ophouden met blindelings tekenen onder EU-akkoorden die onze economie schaden. We moeten eisen dat onze belangen worden verdedigd – desnoods buiten de EU-structuren om.
Waarom zouden we blijven betalen voor een project dat ons herleidt tot wingewest? Waarom blijven wij miljarden pompen in een systeem waarin Duitsland bepaalt en Nederland buigt? Het is hoog tijd om uit te spreken wat steeds meer burgers voelen: deze EU werkt niet meer voor ons.
🟥 Als jij wilt dat DDS blijft bestaan – als tegenmacht tegen de linkse media en Big Tech-censuur – dan hebben we jouw steun nú nodig. 👉 Ga naar https://dds.backme.org of doneer direct via: NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media Help ons het tweede deel van het jaar door. Vrijheid is niet gratis.
Ga verder met lezen
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten
20 Reacties