Soms, op die zeldzame momenten dat ik niet werk, scroll ik even door De Dagelijkse Standaard om te zien wat er speelt. Maandag was zo’n dag. Ik stuitte op een artikel van Michael met de titel: “Koning Filip noemt Gaza een ‘schande voor de mensheid’ – en hij heeft gelijk.” Excuseer? Heeft gelijk?
Ik verslikte me bijna in mijn koffie. Dit vroeg om een stevige realitycheck. Ik besloot mijn Vlaamse politieke bondgenoot
Sam van Rooy (Vlaams Belang) te polsen. En gelukkig: Sam dacht er precies zo over. Op
Facebook maakte hij gehakt van de uitspraken van zijn koning:
“De koning begon gebalanceerd, door zowel een Palestijn als een Israëliër op te voeren. Vervolgens heeft hij het echter eenzijdig over
Gaza, met het typisch Al Jazeera-narratief dat de mainstream media al jaren verspreiden. Zonder 7 oktober 2023 te vermelden – de grootste slachting op Joden sinds de Holocaust en zonder de 50 gijzelaars te noemen, die nog steeds wegrotten in de terreurtunnels van
Hamas.”
Morele selectieve verontwaardiging
Sam heeft volkomen gelijk. Koning Filip zwijgt over de gruweldaden van Hamas. Geen woord over de brute verkrachtingen, de onthoofde baby’s, de verbrandde families en het antisemitische bloedbad van 7 oktober. Geen woord over de druzen, christenen en andere minderheden die in het Midden-Oosten worden uitgeroeid door islamitische jihadisten. Geen woord over de honderdduizenden doden in Jemen, Soedan of Syrië.
Blijkbaar geldt ook voor koning Filip het principe: No Jews, no news.
Sam vat het perfect samen:
“Dit is een doorzichtige poging om te scoren bij moslims en de opgefokte anti-Israëlfiguren in dit land. Conclusie: dit is de koning van Belgistan, een schande voor de mensheid!”
Waar haalt koning Filip zijn informatie vandaan?
Maar laten we even serieus zijn. Als een koning zulke zware woorden in de mond neemt – “schande voor de mensheid” – dan zou je hopen dat hij zich baseert op harde feiten. Maar waarop baseert koning Filip zich werkelijk?
Op de VN?
Dezelfde VN die systematisch Israël veroordeelt, maar dictators spaart? Dezelfde Mensenrechtenraad waar Iran, China en Venezuela mogen oordelen over “mensenrechten”? Waar vrouwenrechten niet bestaan, journalisten verdwijnen en oppositie wordt opgesloten? Dat is géén moreel kompas, dat is een karikatuur.
Op de gezondheidsautoriteiten in Gaza?
U bedoelt: de spreekbuizen van Hamas? Dezelfde Hamas die ziekenhuizen misbruikt als wapenopslag en burgers als menselijk schild inzet? Dezelfde terreurbeweging die bewust escalatie zoekt om de westerse pers te bespelen? Filip lijkt het narratief van deze jihadisten kritiekloos over te nemen. Daarmee geeft hij hen precies wat ze willen: legitimiteit.
🟥 Als jij wilt dat DDS blijft bestaan – als tegenmacht tegen de linkse media en Big Tech-censuur – dan hebben we jouw steun nú nodig. 👉 Ga naar https://dds.backme.org of doneer direct via: NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media Help ons het tweede deel van het jaar door. Vrijheid is niet gratis. Wie zwijgt over 7 oktober, is medeplichtig
Elke keer dat een Europese leider het verhaal van Hamas herhaalt zonder de context van 7 oktober te benoemen, maakt hij zich medeplichtig aan de normalisering van terreur. Dat geldt dus ook voor koning Filip. Zijn uitspraken klinken misschien plechtig, maar ze zijn gebaseerd op een naïeve, gevaarlijk eenzijdige kijk op de werkelijkheid.
Gaza is géén “schande voor de mensheid”. Wat wél een schande is, is dat Europese leiders hun morele kompas laten bepalen door leugens, propaganda en linkse deugdrang. Geen wonder dat steeds meer Belgen hun neus ophalen voor het koningshuis. Als dit het niveau is, snap ik best waarom ze hem dom noemen.