anp130826042 1

Poetin bezoekt betwiste eilandengroep de Koerilen

Nieuws13 aug , 7:02

Wilt u DDS vaker zien?

Stel DDS in als voorkeursbron op Google.

Voeg DDS toe op Google
KOERILSK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het eiland Itoeroep bezocht. Dat meldde het Russische staatspersbureau TASS donderdag. Itoeroep is een eiland in de betwiste eilandengroep de Koerilen. Zowel Rusland als Japan maakt daar aanspraak op. Door Japan wordt het eiland Etorofu genoemd.
Na de Tweede Wereldoorlog hebben Rusland en Japan nooit officieel een vredesakkoord ondertekend. Dat komt onder meer door het territoriale dispuut over de Koerilen. Japan noemt de eilandengroep de Noordelijke Gebieden.
Volgens TASS was dit de eerste keer dat Poetin de Koerilen bezocht. Hij ging onder meer langs een visverwerkingsfabriek en sprak over visserij en migratiegedrag van vissen.
Japan heeft "ernstig bezwaar" gemaakt tegen het bezoek van Poetin, zegt de minister van Buitenlandse Zaken.
Ga verder met lezen
loading
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten

Loading