Je blijft er met plaatsvervangende schaamte om lachen. De D66-bewindslieden hebben weer een nieuw dieptepunt bereikt in mierzoete, inhoudsloze kletspraat. Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie en Veiligheid) postte op LinkedIn een regelrechte poëzie-album-tekst over “Girlpower”. Een heel verhaal over Spice Girls, poppunkband Shampoo, feminisme dat geen vies woord mag zijn, en hoe individuele kracht niks is vergeleken met collectieve vrouwensolidariteit. “Wij zijn sterk samen.” Met hartjes en al. Ze eindigt met: “Heerlijk gewerkt de eerste maand als bewindspersonen op dossiers die er toe doen. Hang in there girls! ” en tagt daarbij Rianne Letschert, Willemijn Aerdts, Elanor Boekholt-O’Sullivan en Stientje van Veldhoven. Ja, precies diezelfde meiden die het land moeten besturen.
Oud-PVV Kamerlid Harm Beertema moest er hard om lachen op X en schreef treffend: “X als het poëziealbum van Claudia van Bruggen (D66). Kom er maar op. Intussen heeft Hans Vijlbrief in z’n eentje jullie bitchpower al door het putje gespoeld. Maar wat maakt het uit. Wel de douchemuntjes eerlijk verdelen! Daar willen we geen ruzietjes over.”
En hij heeft groot gelijk. Terwijl D66-minister Elanor Boekholt-O’Sullivan zich nog aan het herstellen is van haar douchemuntjes-leugen, en Hans Vijlbrief (ook D66) alweer de boel redt, zitten de “girls” girlpower-praatjes te posten alsof ze net een Spice Girls-reünie hebben gedaan in plaats van serieuze portefeuilles te beheren. Justitie, asiel, wonen, migratie – dossiers die er “toe doen”, volgens Van Bruggen. Maar in plaats van concrete resultaten te laten zien, krijgen we een LinkedIn-post die klinkt alsof hij uit een meisjesboekje uit 1997 komt.
Dit is D66 in een notendop. Terwijl Nederland kampt met woningnood, islamisering, criminaliteit en een falend asielbeleid, strooien deze bewindspersonen met hartjes, girlpower en collectieve vrouwelijke kracht. Alsof het land gered wordt door onderlinge aanmoediging in plaats van door daadkracht, realisme en gezonde politiek.
Het is lachwekkend en tegelijk triest. Deze dames zetten zichzelf neer als rolmodellen van moderne, sterke
vrouwen, maar komen over als een clubje dat vooral goed is in het delen van inspirerende quotes en het vermijden van lastige vragen. Hang in there girls? Het land hangt vooral in there met de gevolgen van jaren D66-beleid: open grenzen, klimaatwaanzin en een overheid die meer bezig is met diversiteit dan met de echte problemen van de burger.
Nederland heeft geen girlpower nodig. Nederland heeft volwassenen aan het roer nodig die snappen dat politiek geen poëziealbum is, maar keiharde keuzes vergt. En die keuzes vallen bij D66 steevast verkeerd uit.
BESCHERM UW GEMEENTE TEGEN MASSA-IMMIGRATIE!De islamiserende massa-immigratie maakt Nederland kapot. Onze eigen burgers worden gepasseerd voor woningen en de leefbaarheid in onze dorpen staat zwaar onder druk. U kunt de lokale politiek dwingen om te kiezen voor de eigen inwoners. Teken HIER de petitie van Cultuur onder Vuur en dwing uw gemeenteraadsleden om de komst van een AZC te blokkeren!