Laten we eerlijk zijn: die conflicten in
Congo en Soedan gaan ons geen bal aan. Toch staat het
Westen te trappelen om zich erin te mengen. Waarom? Follow the money! Congolese bodemschatten zoals kobalt en lithium schreeuwen om uitbuiting door Amerikaanse mijnbedrijven, terwijl onze politici braaf meespelen in dit neokoloniale spelletje. Dekker en FVD spreken klare taal: dit is geen humanitaire missie, maar een ordinaire rooftocht verpakt als ‘hulp’. Schandalig hoe onze elite zich laat gebruiken door globalisten die alleen dollartekens zien.
Dekkers pleidooi voor isolationisme is een verademing in een Kamer vol met wereldverbeteraars die Nederland uitleveren aan buitenlandse belangen.
Congo wordt al decennia geplunderd onder het mom van ‘stabiliteit’, en Soedan is niet veel beter af. Wat heeft onze inmenging ooit opgeleverd? Niets, behalve meer chaos en een rekening voor de Nederlandse belastingbetaler. FVD zegt: genoeg is genoeg. Focus op onze eigen grenzen, onze eigen mensen, en laat Afrikaanse landen hun eigen boontjes doppen. Dat is geen kil egoïsme, dat is nuchter verstand.
De gevestigde orde zal wel weer moord en brand schreeuwen: “Isolationisme is achterhaald!” Maar wat is achterhaald, is het idee dat wij de wereld moeten redden terwijl ons eigen land afbrokkelt. Dekker ziet het helder: bemoeienis in
Congo en Soedan dient alleen de zakken van westerse multinationals en de ego’s van onze deugpolitici. Tijd om die façade te doorbreken.