Politie Egypte kijkt toe hoe christenen worden afgeslacht
Wilt u DDS vaker zien?
Stel DDS in als voorkeursbron op Google.
Voeg DDS toe op GoogleNog veel gruwelijker was de aanval van moslims op een complete christelijke gemeenschap in een stad in de buurt van Luxor. Er was vlakbij de christelijke enclave een lichaam gevonden van een moslim. Een woedende menigte kwam op de christelijke huizen af en veel moslims koelden hun woede. Tragisch is het verhaal van een christelijke zakenman, die openlijk de opstand tegen Morsi had gesteund.
With a mob of Muslim extremists on their tail, the Christian businessman and his nephew climbed up on the roof and ran for their lives, jumping from building to building in their southern Egyptian village. Finally they ran out of rooftops. Forced back onto the street, they were overwhelmed by several dozen men. The attackers hacked them with axes and beat them with clubs and tree limbs, killing Emile Naseem, 41. The nephew survived with wounds to his shoulders and head and recounted the chase to The Associated Press.
Niet alleen Emile Naseem (41) overleefde deze aanval van de boze moslimgroep niet. Het verhaal is nog veel afschuwelijker. Toen de leiders en priesters van de christelijke bevolking de boze menigte aan zagen komen, waarschuwden zij de politie en het leger. Die kwamen op het rumoer af en naderden al snel het huis van de christelijke zakenman. Zijn huis was omsingeld door de boze moslims.
In één geval evacueerde de politie vrouwen en kinderen uit een woning, maar op smeekbedes om ook zeven mannen en jongens te redden ging de politie volgens Amnesty niet in. Vier van de zeven werden doodgeslagen; de andere drie raakten gewond.
Onder de vier dus ook Emile Naseem, die bijna wist te ontsnappen via de daken. Inmiddels heeft Amnesty International aan de bel getrokken. Ook Amnesty plaatst zeer grote vraagtekens bij het optreden van politie en leger.
Het Egyptische leger heeft op 5 juli niet ingegrepen toen koptische christenen werden aangevallen door woedende moslims. De militairen keken toe toen de kopten in handen vielen van de moslims, schrijft Amnesty International in een rapport over de aanval waarbij vier doden vielen.
Lees ook
Loading

