Afbeelding gemaakt met ChatGPT van OpenAI

Christenen voor Israël belaagd in Barneveld – politie kijkt weer weg

Binnenland27 mei , 14:30
Wat er gisteravond in Barneveld gebeurde, is ronduit beschamend, intimiderend en totaal onacceptabel. Tijdens een vreedzame bijeenkomst van Christenen voor Israël gingen pro-Palestijnse relschoppers volledig los. Niet met inhoudelijke argumenten. Niet met een tegengeluid. Maar met geschreeuw, bedreigingen en intimidatie.
En de politie? Die keek toe.
Dit is niet wat je noemt het recht op demonstratie. Dit is geen vrije meningsuiting. Dit is bewuste verstoring van de openbare orde met als enig doel: een ander de mond snoeren.

Wat gebeurde er in Barneveld?

Tijdens een bijeenkomst van Christenen voor Israël, een organisatie die opkomt voor de Joodse staat en banden onderhoudt met Israëlische gemeenschappen, doken ineens groepjes pro-Palestijnse activisten op.
Die kwamen niet om te praten. Ze kwamen niet om te debatteren. Ze kwamen om te dreigen. Om te schelden. Om angst te zaaien.
Op beelden is te zien hoe demonstranten schreeuwen en zich agressief opstellen, gericht tegen mensen die simpelweg opkomen voor hun overtuiging en het bestaansrecht van Israël.

Het ergste? De politie doet weer eens niks

Weer eens. Want dit is niet het eerste incident waarbij pro-Palestijnse activisten buiten hun boekje gaan.
– Ze blokkeren treinen. – Ze bezetten universiteiten. – Ze marcheren met genocidale leuzen door de stad. – En nu dus dit: gericht mikken op vreedzame christenen die hun solidariteit tonen met Israël.
En telkens zien we hetzelfde: de politie houdt afstand. Zogenaamd om te ‘de-escaleren’. Maar in werkelijkheid doen ze helemaal niets.
Wie had er ooit gedacht dat in Nederland, anno 2025, christelijke solidariteitsacties onder politiebescherming zouden moeten plaatsvinden?

Intimidatie wint, want de overheid laat het toe

En dáár zit het echte probleem: deze extremisten voelen zich onaantastbaar. Ze weten dat er geen consequenties zijn.
Geen arrestaties. Geen boetes. Geen verbod op herhaling.
Het enige wat je als slachtoffer krijgt, is het vriendelijke advies om "ergens anders te demonstreren", "geen provocaties te zoeken" of "het gesprek aan te gaan".
Wat een laffe, slappe houding.

Een directe aanval op de vrijheid van meningsuiting

Wat in Barneveld gebeurde, is geen incident. Het is onderdeel van een bredere trend waarin pro-Palestijnse radicalen zichzelf boven de wet plaatsen, geholpen door politieke correctheid en bestuurlijke lafheid.
En de slachtoffers? Dat zijn gewone Nederlanders. Christenen. Joden. Burgers die opkomen voor Israël.
Als we nu niet opstaan tegen deze sluipende dreiging, als we nu niet eisen dat de politie wél optreedt, dan verliezen we straks het recht om überhaupt nog onze stem te laten horen.
Want dan is het niet de democratie die beslist, maar de straat.
📢 Steun De Dagelijkse Standaard in onze strijd voor vrije, eerlijke en onafhankelijke journalistiek. 💳 Doneer via BackMe 📨 Of via directe bankoverschrijving: NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media o.v.v. ‘Donatie DDS’
Ga verder met lezen
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten