Weer een overwinning voor Donald Trump. Na Meta en X heeft nu ook YouTube - onderdeel van Google-moederbedrijf Alphabet - het op een akkoordje met hem gegooid. Het bedrijf betaalt Trump ruim 24,5 miljoen dollar. De reden: het censureren (lees: verbannen) van zijn account kort na de Capitoolbestorming in januari 2021. Destijds lieten vrijwel alle grote socialemediabedrijven hem vallen. Hun excuus? Hij zou hun regels hebben overtreden door zich onvoldoende te distantiëren van de rellen.
Maar inmiddels blijkt: die blokkades waren juridisch onhoudbaar. En dus moet
Big Tech nu dokken.
Symbolische klap voor Big Tech
Dat Alphabet miljarden waard is en de 24,5 miljoen dollar voor hen klein bier is, doet er weinig toe. De symboliek is groot. Voor de derde keer in korte tijd moet een groot mediabedrijf de portemonnee trekken voor onrecht dat Trump is aangedaan.
Eerder dit jaar ging Paramount al akkoord met een schikking van 16 miljoen dollar na een conflict met CBS. Ook ABC News betaalde 15 miljoen dollar om een zaak te beëindigen. En nu dus YouTube. Het patroon is duidelijk: Trump laat zich niet meer de mond snoeren.
Geld voor zijn eigen plannen
Trump stort het overgrote deel van de YouTube-schikking in een fonds dat bestemd is voor een nieuw project: dat is dus de balzaal. In 2029 is het de bedoeling dat die balzaal afgebouwd is. Daarmee maakt hij duidelijk dat hij de gewonnen middelen niet zomaar opstrijkt, maar inzet voor symbolische en politieke doeleinden.
Een kleiner deel - 2,5 miljoen dollar - gaat naar andere betrokkenen die eveneens door socialemediaplatforms gecensureerd werden, zoals de schrijfster Naomi Wolf.
Een strijdbare president
De lijst met rechtszaken die Trump voert tegen media en techbedrijven is indrukwekkend. Van CBS tot ABC News, van The New York Times tot de Wall Street Journal: hij laat niemand wegkomen met smaad of onrechtmatige
censuur.
Soms wint hij, soms wordt een zaak afgewezen, maar het beeld is helder: Trump is strijdbaar, vecht terug en weet bedrijven steeds vaker tot een dure nederlaag te dwingen. Het is een complete breuk met de periode waarin Big Tech onaantastbaar leek.
🟦 DDS brengt je het nieuws dat de mainstream media liever minimaliseren. Zie jij ook hoe Trump Big Tech stukje bij beetje op de knieën dwingt? Steun ons dan.
👉 Doneer via https://dds.backme.org of maak een bedrag over naar NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media. Het kartel verliest grip
Wat deze ontwikkelingen pijnlijk duidelijk maken: de tijd dat bedrijven als Google, Facebook en Twitter ongehinderd politieke censuur konden opleggen, is voorbij. Hun blokkade van Trump was bedoeld om hem monddood te maken, maar heeft nu een averechts effect.
De president komt sterker terug, met meer middelen én meer legitimiteit. En Big Tech staat er steeds beroerder op: als arrogante reuzen die zich in de rechtszaal moeten verantwoorden voor hun politieke spelletjes.
Trump wint, Big Tech verliest
De schikking van YouTube is niet zomaar een zakelijk akkefietje. Het is een mijlpaal. Voor het eerst wordt erkend dat het blokkeren van een zittende president onhoudbaar en juridisch riskant is.
Het is simpel: Trump wint, Big Tech verliest. En het is nog maar de vraag hoeveel zaken er nog zullen volgen. Want één ding is duidelijk: Trump laat dit niet meer los.
🟥 Vind jij ook dat DDS dit soort overwinningen van Trump moet blijven belichten - juist omdat de mainstream media dit afdoen als randnieuws? Steun ons nú.
👉 Ga naar https://dds.backme.org of doneer direct via: NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media.