De vakbond FNV laat zich weer van haar meest destructieve kant zien. Terwijl ondernemers vechten om te overleven onder torenhoge lasten, vindt deze club het “niet genoeg” dat lonen met gemiddeld 4,1% stijgen. Nee, er móét minstens 7% bij. Wat deze elitaire club over het hoofd ziet: voor werkgevers is 4,1% al een onvoorstelbare kostenpost. En wie draait uiteindelijk op voor de rekening? Precies: de gewone Nederlander die zijn baan ziet verdwijnen of hogere prijzen betaalt aan de kassa. 4,1% klinkt weinig – maar is economisch verwoestend
Laten we het beestje bij de naam noemen. 4,1% loonsverhoging is géén klein bedrag. Voor een gemiddelde ondernemer met tien man personeel betekent dat direct tienduizenden euro’s aan extra loonkosten per jaar.
En daarbovenop wil FNV nóg eens 3% persen. Wie dit "normaal" vindt, heeft geen enkel besef van wat er leeft bij het
mkb – de motor van onze economie.
(Artikel gaat verder onder deze oproep)
👉 Steun DDS in de strijd voor een écht rechts Nederland!
Rekeningnummer: NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media
✅ Doneer direct via BackMe en ontvang elke dag een gratis column in je inbox (die we niet op DDS konden publiceren omdat die te controversieel was)
Link: https://dds.backme.org Niet de baas, maar Den Haag maakt alles duur
De werkelijke reden dat mensen steeds minder overhouden? Overheidsbeleid. De kosten van boodschappen stijgen door btw-verhogingen. Energieprijzen zijn geëxplodeerd door krankzinnig klimaatbeleid. Accijnzen worden stelselmatig verhoogd. En dan heeft Den Haag ook nog miljarden over voor massa-immigratie, ontwikkelingshulp en EU-bijdragen. Dát is wat de Nederlander uitknijpt – niet een zogenaamd "gierige" werkgever.
Toch blijft FNV de looneisen opvoeren. Ze gedragen zich als economische terroristen die denken dat geld zomaar uit de lucht valt. Maar ondernemers hebben geen geldboom in de tuin. Dit beleid leidt niet tot koopkrachtwinst, maar tot werkloosheid en bedrijfssluitingen.
Koopkracht? Die stijgt al – ondanks alles
Volgens het CBS is het reële inkomen van huishoudens vorig jaar met 3% gegroeid. De koopkracht herstelt zich. Het probleem is niet het inkomen, maar de uitgaven – en die worden opgedreven door torenhoge lasten vanuit de
politiek.
Vakbonden zouden dus niet bij de werkgevers aan moeten kloppen, maar bij het Binnenhof. Maar nee hoor, dat past niet in hun linkse narratief.
Vierdaagse werkweek: werkdruk omlaag, loon omhoog?
Alsof het allemaal nog niet gek genoeg is, eist FNV ook een vierdaagse werkweek met behoud van salaris. Minder werken, zelfde
loon. Waanzin. In sectoren waar al een personeelstekort heerst, wordt de werkdruk daarmee alleen maar groter. Ondernemers worden gedwongen meer mensen aan te nemen die er niet zijn, of gewoon nóg meer te betalen. En als dat niet lukt? Dan verhuist de productie naar het buitenland. Adiós werkgelegenheid.
FNV graaft eigen graf – en sleurt Nederland mee
Deze radicale loondrift heeft niets te maken met solidariteit of economische realiteit. Het is een ideologisch spel waarbij men de vijand zoekt in de werkgever, terwijl de echte vijand al jaren op het pluche zit in Den Haag. Iedere ondernemer weet: als de lonen met 7% stijgen terwijl de kosten al door het dak gaan, dan komt het einde snel in zicht. Bedrijven sluiten. Banen verdwijnen. En FNV? Die roept dan weer om staatssteun.
Tijd om de rollen om te draaien
FNV moet eens in de spiegel kijken. Willen ze echt koopkracht verbeteren? Eis dan dat de btw op boodschappen omlaag gaat. Dat er een einde komt aan klimaatsubsidies voor buitenlandse windmolenbedrijven. Dat de immigratiekosten onder controle worden gebracht. Dát is pas solidariteit met de werkende Nederlander.
Zolang ze dat niet doen, laten ze zien dat ze geen belang hebben bij echte vooruitgang, maar alleen bij macht en ideologie.
(Artikel gaat verder onder deze oproep)
👉 Steun DDS in de strijd voor een écht rechts Nederland!
Rekeningnummer: NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media
✅ Doneer direct via BackMe en ontvang elke dag een gratis column in je inbox (die we niet op DDS konden publiceren omdat die te controversieel was)
Link: https://dds.backme.org