anp170625073 1

Coalitie Belgische federale regering wil Senaat afschaffen

Nieuws17 jun , 9:02
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De vier coalitiepartijen van de Belgische federale regering zijn het eens geworden over de afschaffing van de Senaat. Zij hebben samen echter te weinig zetels voor afschaffing ervan, waarvoor een tweederdemeerderheid nodig is. De vier partijen hebben de steun nodig van de oppositie.
De coalitiepartijen N-VA, MR, Les Engagés, Vooruit en CD&V willen het parlementaire stelsel vereenvoudigen. De bevoegdheden van de Senaat gaan wat deze partijen betreft naar de Kamer, zoals benoemingen van rechters en grondwetswijzigingen.
Er wordt al jaren gesproken over het schrappen van de Senaat.
Grondwet
Het federale parlement bestaat in België uit twee kamers: de Kamer van Volksvertegenwoordigers en de Senaat. De Kamer van Volksvertegenwoordigers telt 150 volksvertegenwoordigers die rechtstreeks worden gekozen. De Senaat telt zestig leden die, net als in Nederland, indirect worden gekozen.
Voor de afschaffing moet de grondwet worden gewijzigd.
Ga verder met lezen
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten