anp260625144 1

Oppositie verwijt NSC in asieldebat niet aan goed bestuur te doen

Nieuws26 jun , 17:21
DEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen als CDA, D66, GroenLinks-PvdA en SP verwijten NSC-Tweede Kamerlid Diederik Boomsma "niet te staan voor goed bestuur". De partijen vinden dat Boomsma niet goed luistert naar uitvoeringsorganisaties zoals de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND).
Boomsma wil dat de nieuwe asielwetten zo snel mogelijk worden ingevoerd, als ze worden aangenomen. CDA-leider Henri Bontenbal wil dat de invoering van de strenge asielwetten wordt uitgesteld tot juni 2026, zodat die tegelijk ingaat met het Europese migratiepact en de IND dan niet twee reorganisaties moet doorvoeren binnen een paar maanden.
Het NSC-Kamerlid vindt dat goed bestuur ook betekent dat andere keuzes gemaakt kunnen worden dan de adviezen van uitvoeringsorganisaties. Bontenbal denkt dat dit tegen het "bestaansrecht van NSC" ingaat. "Het hele bestaansrecht van NSC was goed bestuur, dat de politiek eindelijk eens gaat luisteren naar uitvoeringsorganisaties."
Ga verder met lezen
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten