Als je dacht dat we het absolute dieptepunt van de doorgeslagen bestuurlijke schuldgevoel-industrie in Nederland wel hadden bereikt, dan heeft De Nederlandsche Bank (DNB) bewezen dat het altijd nóg gekker, hypocrieter en absurder kan. Onze centrale bank - die eigenlijk zou moeten waken over prijsstabiliteit, de gierende inflatie en de waarde van ons spaargeld - heeft besloten om maar liefst 500.000 euro aan publiek geld over te maken naar een museum in Suriname. En aan wie is dat museum gewijd? Aan een nobele verzetsstrijder? Aan een dappere abolitionist die vocht voor vrijheid?
Welnee!
DNB pompt een half miljoen euro in het gerestaureerde woonhuis van Elisabeth Samson: een steenrijke achttiende-eeuwse vrouw die meerdere plantages bezat en haar gigantische vermogen opbouwde op de rug van honderden tot slaaf gemaakte mensen!
U leest het echt goed. Dit is geen satirisch artikel van De Speld. De centrale bank die al jarenlang publiekelijk door het stof kruipt met tranentrekkende excuses over het koloniale verleden, financiert nu doodleuk het eerbetoon aan een vrouw die zélf tot de absolute koloniale elite behoorde en grof geld verdiende aan de slavenhandel. DNB-directeur Olaf Sleijpen reisde zelfs persoonlijk af naar Paramaribo om het gerestaureerde pand met een ronkende toespraak te openen en het levensverhaal van Samson "bijzonder en inspirerend" te noemen. Je moet maar durven!
Het woke kleurenschema loopt compleet vast
De reden waarom de deugbureaucraten van DNB zo verliefd zijn op Elisabeth Samson, laat zich natuurlijk makkelijk raden. Samson was een vrijgeboren zwarte vrouw die in de achttiende eeuw wist op te klimmen tot de rijkste inwoner van heel Suriname. Ze vocht juridische procedures uit om met een blanke man te mogen trouwen en doorbrak raciale barrières. In de simpele, zwart-witte wereld van moderne diversiteitscommissies vinkt zij daarmee alle juiste hokjes aan: vrouw, zwart en maatschappelijk succesvol.
Maar de rauwe historische werkelijkheid weigert zich te conformeren aan de eendimensionale Hollywood-logica van de hedendaagse deugelite. Want Elisabeth Samson was geen links emancipatie-icoon dat vocht voor universele mensenrechten. Ze was een keiharde, kapitalistische zakenvrouw die meedraaide in het koloniale systeem, plantages exploiteerde en honderden menselijke wezens als haar wettig eigendom beschouwde.
Dat maakt haar biografie historisch buitengewoon fascinerend en een museum meer dan waard, maar om haar door een centrale bank te laten fêteren als een "inspirerend rolmodel" terwijl je tegelijkertijd het hele Nederlandse volk een collectief schuldcomplex aanpraat, is hypocrisie van de allerbovenste plank!
VECHT MEE TEGEN HET PARTIJKARTEL: STEUN DE DAGELIJKSE STANDAARD EN DONEER NU! (Artikel gaat verder onder deze oproep)
De gevestigde orde en het linkse partijkartel doen er alles aan om onafhankelijke rechtse stemmen te smoren, te censureren en monddood te maken. Wij buigen niet voor de Hilversumse mores, weigeren ons te conformeren aan de deugcodes en blijven de rauwe, ongecensureerde waarheid opschrijven. Maar om deze frontale strijd vol te kunnen houden tegen de met miljoenen gesubsidieerde staatspers, hebben we jóuw hulp keihard nodig!
⭐ Laat het kartel niet winnen en steun onze onafhankelijke journalistiek met een directe financiële donatie. Elke euro is een rechtstreekse klap in het gezicht van de deugelite en helpt ons om de barricaden op te blijven gaan.
*🔗
Doneer eenvoudig en snel via BackMe: https://dds.backme.org💳 Of maak uw gift rechtstreeks over via bankoverschrijving:
IBAN: NL95RABO0159098327
T.n.v.: Liberty Media
(Vermelding: ‘Donatie DDS’)
Samen trekken we de grens tegen de totale hypocrisie!
Waar haalt De Nederlandsche Bank de brutaliteit vandaan?
De veel fundamentelere vraag die iedere belastingbetaler moet stellen, is: wat heeft een centrale bank in hemelsnaam te zoeken in de geschiedschrijving en het subsidiëren van musea?
De kerntaak van De Nederlandsche Bank is helder wettelijk afgebakend: toezicht houden op financiële instellingen en zorgen voor monetaire stabiliteit. De gewone Nederlander ziet zijn koopkracht al jaren verdampen door torenhoge prijzen in de supermarkt, onbetaalbare energierekeningen en een falend monetair beleid vanuit Frankfurt. Dát zijn de dossiers waar de heren en dames bestuurders hun tijd aan horen te besteden.
In plaats daarvan heeft DNB na haar excuses in 2022 een 'fonds voor maatschappelijke projecten' opgetuigd van maar liefst tien miljoen euro. Een bodemloze subsidiepot waarmee bestuurders goede sier kunnen maken op recepties en borrels in het activistische circuit. Het toont de perverse dynamiek van de institutionele schuldcultuur aan: eerst biedt een overheidsorgaan excuses aan voor zaken van eeuwen geleden, om vervolgens een permanente stroom belastinggeld in gang te zetten naar activisten en stichtingen.
Vertel de hele geschiedenis, of stop met subsidiëren
Wie écht om de geschiedenis geeft, vertelt het hele, ongecensureerde verhaal. Het leven van Elisabeth Samson bewijst juist dat macht, rijkdom en
slavernij historische fenomenen waren die dwars door alle huidskleuren en continenten heen liepen - een feit dat door de hedendaagse woke-beweging angstvallig onder het tapijt wordt geveegd.
DNB moet per direct stoppen met deze morele profilering over de rug van de burger. Sluit die schuldpotten, draai de subsidiekraan naar dit soort projecten dicht en ga gewoon weer doen waarvoor een centrale bank is opgericht: zorgen voor een stabiele munt en onze financiële sector controleren. Stop met de deugpolitiek!
ELKE DAG RECHTS EN ONAFHANKELIJK NIEUWS: RECHTSTREEKS STEUNEN MET EEN DONATIE!
Als u wilt dat er in Nederland een vlijmscherp, rechts en onafhankelijk geluid blijft klinken dat de naïviteit van de politieke klasse en de valstrikken van het partijkartel genadeloos blootlegt, help ons dan om terug te vechten. Zonder uw directe financiële betrokkenheid worden we weggesmoord door de reguliere mediamafia. Laat ons rechtse geluid niet kapotgaan!
*⭐
Steun onze strijd voor de waarheid via BackMe: https://dds.backme.org💳 Of doneer direct op onze officiële bankrekening:
- Rekeningnummer (IBAN): NL95RABO0159098327
- Ten name van: Liberty Media(Onder vermelding van: ‘Donatie DDS’)