Screenshot Nieuws van de Dag / NPO

Lidewij de Vos blijft koel in vijandige talkshow - presentator faalt met oude Baudet-appjes

Politiek12 sep , 9:30
Het was gisterenavond opnieuw een pijnlijk voorbeeld van hoe de media omgaan met Forum voor Democratie. In de uitzending van Nieuws van de Dag zat FVD-Kamerlid Lidewij de Vos tegenover presentator Tommetje, die er werkelijk alles aan deed om haar uit balans te brengen.
Van inhoudelijk debat was nauwelijks sprake. In plaats daarvan kregen we de klassieke media-aanpak: teruggrijpen op oude uitspraken van Thierry Baudet, op appjes van bijna tien jaar geleden uit appgroepen, en eindeloos doorzagen over zaken die niets te maken hebben met de politieke thema’s van nu.
Maar Lidewij liet zich niet gek maken. Integendeel: ze bleef kalm, rustig en stoïcijns.

Oude koeien uit de sloot

Tommetje probeerde De Vos vast te zetten met oude Baudet-fragmenten, alsof zij persoonlijk verantwoordelijk zou zijn voor ieder woord dat ooit in een appgroep is geschreven. Dit is het soort journalistieke luiheid dat we al jaren kennen: geen aandacht voor de inhoud, maar alleen voor karaktermoord en schuld door associatie.
Het moment dat Lidewij wilde praten over huidige politieke thema’s - immigratie, sociale zekerheid, falend kabinetsbeleid - werd ze steevast onderbroken. Haar werd nauwelijks de ruimte gegeven om haar visie te delen.
En tóch: ze bleef onbewogen. Ze liet zien dat ze de strategie van de mainstream media doorheeft, en dat ze daar niet in meegaat.
🟦 DDS laat zien hoe de media het spel spelen: oude koeien oprakelen, conservatieven framen, en het échte debat vermijden. Vind jij ook dat wij dit moeten blijven ontmaskeren? 👉 Doneer via https://dds.backme.org of maak over naar NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media.

Lidewij de Vos: rust en vastberadenheid

Waar veel politici onder druk zouden gaan stotteren of zich laten provoceren, bleef Lidewij volledig rustig. Ze gebruikte de weinige tijd die ze kreeg om haar boodschap helder en duidelijk neer te zetten.
Ze benadrukte opnieuw de standpunten van FVD: dat immigratie de grootste bedreiging vormt voor Nederland, dat sociale voorzieningen worden leeggetrokken, en dat Den Haag weigert prioriteit te geven aan de eigen bevolking.
Door kalm te blijven en toch haar punten naar voren te brengen, liet ze zien dat ze niet alleen een sterk Kamerlid is, maar ook iemand met de kwaliteiten van een leider.

Wat de media écht willen

Het optreden van Tommetje laat pijnlijk zien waar de gevestigde media op uit zijn: niet informeren, maar destructie van rechtse politici. Het doel was duidelijk: Lidewij koppelen aan oude controverses, in plaats van haar ideeën serieus te bevragen.
Maar juist in dat vijandige klimaat liet ze zien waar ze toe in staat is. Door niet te breken onder druk, won ze respect - niet van de presentator, maar van kijkers die door de façade heen prikken.

Een leider is opgestaan

De uitzending van Nieuws van de Dag liet twee dingen zien. Eén: dat de media alles uit de kast halen om FVD en haar politici kapot te maken. En twee: dat Lidewij de Vos daar immuun voor is.
Haar optreden was kalm, stoïcijns en overtuigend. Ze liet zien dat ze niet alleen bestand is tegen vijandigheid, maar dat ze boven de modder uit kan stijgen en zich focust op haar boodschap.
Dat maakt haar niet zomaar een Kamerlid, maar een leider die de toekomst van Forum voor Democratie belichaamt.
🟥 Vind jij ook dat FVD en politici als Lidewij de Vos broodnodig zijn in dit klimaat van mediahaat? Help ons dit verhaal groot te maken. 👉 Doneer via https://dds.backme.org of direct via NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media.
Ga verder met lezen
loading
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten

Loading