Filmpje! Antidemocraat Rutte weigert Pieter Omtzigt inzage te geven in gasopbrengsten: 'Bedrijfsgeheim'

Politiek22 sep 2022, 15:35
Tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen vandaag wilde onafhankelijk Tweede Kamerlid Pieter Omtzigt dat premier Rutte hem inzage geeft in de gasopbrengsten. De VVD'er weigerde dat onder het mom van bedrijfsgeheim. Is dit nu de 'transparante' 'nieuwe bestuurscultuur'?
Volgens Pieter Omtzigt heeft de staat officieel 5 miljard opbrengsten van gas. Maar als hij zo naar de cijfers kijkt ziet hij dat dit niet lijkt te kloppen. De gasbaten - de opbrengsten - zijn volgens hem vrijwel zeker veel hoger.
Daarom wilde hij graag weten tegen welke prijs ons gas verkocht is (aan het buitenland). Dat valt, zei Omtzigt, "onder mijn grondwettelijke recht."
Maar ja, Rutte heeft natuurlijk lak aan de grondrechten van Kamerleden. "Nee, dat gaat niet," zei de VVD-dictator dan ook. "Dat is bedrijfsvertrouwelijke informatie, die kunnen wij niet delen."
We moeten maar gewoon toegeven met zijn allen dat het parlement er officieel niet meer toe doet in Nederland. De Tweede Kamer is uitgeteld. De enige Kamerleden die nog iets van serieus genomen worden zijn de leden van de coalitie plus PvdA en GroenLinks. Die laatste twee partijen omdat die nodig zijn voor het kabinet in de Eerste Kamer. Als dat niet zo was konden die ook fluiten naar een normale behandeling.
(Artikel gaat verder onder de oproep ons te steunen in deze barre tijden)
Een oproep van de redactie: door de coronacrisis, de energiecrisis, de inflatiecrisis ´én de koopkrachtcrisis heeft DDS het ontzettend lastig. Wij willen alles gratis leesbaar houden voor iedereen, waardoor we voor onze inkomsten afhankelijk zijn van reclame. Maar bedrijven hebben financiële zorgen, en hebben dus niet veel te makken. Daar merken wij de gevolgen ook van. Vandaar onze oproep aan u, onze lezers: steun ons alsjeblieft! Via het betrouwbare Nederlandse BackMe-systeem kunt u maandelijks óf eenmalig doneren. Doe dat alstublieft, en help DDS in de lucht te blijven!
Welkom in Nederland, dames en heren: de bananenmonarchie van Europa, waarin oppositieleden er gewoon niet meer toedoen, en waarin de stem van het volk de mond wordt gesnoerd.
Welkom in het "gave land" van Mark Rutte; het land waarin hij en Sigrid Kaag het 100 procent voor het zeggen hebben. Met een beetje hulp, natuurlijk, van een half-Marokkaanse knecht Vera Bergkamp.
Ga verder met lezen
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten
52 Reacties
Perke 14 oktober 2022 om 14:42+ 1928

Wie kan Rutte uit de weg ruimen?
Ik vraag dit voor een vriend.

User Avatar
KissaGirl17 13 juni 2024 om 5:35+ 4

🍓 H­­e­­t­­e m­­e­i­d­­e­n w­­i­­l­­l­e­n s­­e­­­k­s!

❤️ n­­e­­­u­­k z­e h­i­­e­r 👉 https://ok.me/TtlG1?NakedGirl17

User Avatar
shooter 14 oktober 2022 om 14:43+ 93795

Als uitkomt dat er in het geheim afspraken zijn gemaakt om voor 10 jaar lang tegen een bijzonder lage prijs gas te verkopen aan Duitsland en België terwijl wij ander gas tegen een veel te hoge prijs moeten inkopen, zijn de poppen aan het dansen en komt de smerige corruptie van dit belachelijkste kabinet uit.
Als ze niets te verbergen zouden hebben zouden ze gewoon alles open en bloot op tafel gooien ter inzage.

Hoogerbeets 23 september 2022 om 19:22+ 29124

Deze Rutte helptv het land helemaal naar de verdommenis. Johan Derksen zou zeggen: wie elimineert hem.

Wodan 26 september 2022 om 14:12+ 9032

Het lijkt wel, alsof we in een slechte droom terecht zijn gekomen en we maar niet wakker uit kunnen worden. Dit sinistere gezelschap dat zich Nederlands Kabinet noemt, zit daar kennelijk om een ideologie te concretiseren, een in de praktijk onmogelijk en dystopisch, nooit aan kiezers voorgelegd programma dat er doorheen gejast moet worden. Totdat samenleving ,het land het loodje leggen. De uitvoerders vinden dit natuurlijk niet, zij zijn in hun tunnel bereid tegen de natuur der dingen en mensen in te gaan om wat dan heet VN 20/30 te realiseren. Een als ideaal verpakte dystopie. Zij zullen echter niet als profetische beleidsmakers en verlossers gevierd worden, maar als de vernietigers van onze samenleving en ons ooit gave land. Op alle cruciale punten hebben Rutte en zijn altijd gewillige meelopers hun taken en plichten verzuimd: door met bakken geld te smijten naar ideologisch geïnspireerd beleid, waarbij de ratio wordt uitgeschakeld en niet de beste keuzes worden gemaakt wat voor het gehele land en de samenleving ,maar voor wat past in het wereldbeeld van een stel losgezongen schatrijke en ideologisch geperverteerde globaalste en neo marxisten, in NL D'66/GL/PvdA beleid dus, in Duitsland de Baerbockwaanzin, in de VS het wanbeleid van de Biden TBR inrichting. Kortom in wezen landverraad, omfloerst door mooie woorden en teksten, gesmeerd van Ruttiaans snot. Maar in de praktijk armoede. Verwaarlozing van onze defensie Tm de zorg, ondermijning van onze vrijheid en de rechtstaat. Bewuste omvolking door massa immigratie. Het scheppen door leugens van een omgekeerde waarheid via massamedia. Misdaad dus als beleid en politiek.

robdevos2021 26 september 2022 om 16:38+ 1545

Wat bedrijfsgeheim? Nederland is geen bedrijf, maar een parlementaire democratie, waar het kabinet wordt gecontroleerd door de volksvertegenwoordiging. Het kabinet dient ten aller tijde openheid van zaken te tonen. Nu dit (weer) niet gebeurt, is Nederland dus officieel een bananen republiek met een dictator aan het hoofd. Deze WEF dictator en strenge meesteres Kaag houden samen Nederland in een ongekende wurggreep, waar het volk verschrikkelijk onder lijdt! Dit kan niet langer meer voortduren en het volk dient deze dwingelanden tot de verantwoording te roepen.
Aangezien dit niet lukt via het parlement, ligt nu de bal bij het volk en zij zal moeten reageren, in het belang van de democratie en de toekomst van onze kinderen en kleinkinderen. Er moet zeker wat ingrijpends gebeuren. In den Haag zijn nu al de eerste rellen uitgebroken, dit als voorbode van een onafwendbare algehele volksopstand.

User Avatar
dx11 23 september 2022 om 13:53+ 20948

Je hoeft nog niet eens echt scherp op te letten, maar Rutte maakt steeds vaker de vergelijking met andere Europese landen als het gaat over de crisisonderwerpen. Het is toch allang duidelijk waar hij op uit is?

wim 23 september 2022 om 9:43+ 112431

Ondertussen zakt de Euro wel heel diep weg.

User Avatar
C.A..B 26 september 2022 om 16:39+ 20786

Rutte en democratie?
dat is water en vuur, een dictatuur heeft altijd van alles te verbergen, de dictatuur onder leiding van land en volksverrader Mark Rutte is van het zelfde laken een pak.

Heydrich 24 september 2022 om 21:36+ 14927

De NL dictatuur wordt niet meer verstopt maar zonder schroom uitgevoerd en openlijk gepropageerd!
Tja, het kiesvee vraagt hier al járen om!

shelby 23 september 2022 om 13:53+ 20357

De staatskas moet gevuld worden hoe anders komen ze aan geld voor hun salaris

shelby 23 september 2022 om 20:04+ 20357

Zonnepanelen is een hoax ik ben iets van 45 euro per maand kwijt aan stroom kan ik voor 9000 euro panelen laten leggen en over tien 15 jaar moet ik weer nieuwe laten leggen en dan is de panelen tax ingevoerd ze gaan niks gratis doen

shelby 23 september 2022 om 8:55+ 20357

Hoe dom kun je zijn nee ik betaal niks meer geloof je dat echt

shelby 23 september 2022 om 10:38+ 20357

Panelen tax komt eraan

shelby 23 september 2022 om 13:54+ 20357

Denk je nou echt dat iedereen straks gratis stroom krijgt

User Avatar
nehemia 23 september 2022 om 11:11+ 417762

Ook de prijsverhogingen voor energie gaan nu in een stroomversnelling.

kleurloze-politiek 23 september 2022 om 13:11+ 1176

Rutte heeft aan de ene kant gelijk.
Bedrijfs Offertes en Contracten mogen niet openlijk worden getoond tot dat het contractduur met het desbetreffende bedrijf is verlopen.

Tenzij er een gerechtelijke procedure loopt tegen dit bedrijf op verdenking van feitelijk bewezen van oneerlijke concurrentie door monopolie.

De overheid zou het wel onder toestemming van dit bedrijf of inkoper kunnen doen.
Maar dat is wel nadelig voor de inkoper.
Omdat het onderhandelen van een nieuwe contract bij een andere aanbieder bemoeilijkt.

Want als ik weet wat jij bij je vorige aanbieder betaalde, daar zou ik op kunnen in spelen waardoor jij misschien wel het dubbele zou kunnen betalen.
Of juist andersom doormiddel van mijn prijsvraag tegen't inkoopprijs te stellen om zo mijn concurrent het onmogelijk te maken.

uwehetgeweten 24 september 2022 om 21:38+ 28038

Geert Wilders dient motie van wantrouwen in: 'Het vertrouwen in Rutte en Kaag komt nooit meer terug'.
https://twitter.com/i/status/1573049573840658432

shelby 23 september 2022 om 8:56+ 20357

Ik heb nog nooit geleefd op ook maar een cent van de overheid mag ik ook een dinerpauze

shelby 23 september 2022 om 8:56+ 20357

We doen gewoon fff een dinerpauze ik betaal die wel

shelby 24 september 2022 om 21:39+ 20357

Deze persoon is echt gevaarlijk

shelby 24 september 2022 om 21:39+ 20357

Deze man is serieus gestoord

rmihgulpen 23 september 2022 om 13:11+ 1250

Over wie heb je het? Wie is er 'serieus gestoord'? Baudet met zijn joodse wereldsamenzwering?

User Avatar
Superman 23 september 2022 om 10:49+ 46881

Nee natuurlijk niet dwaas, echte mensen weten waarover Shelby praat

bosche-draak 23 september 2022 om 11:17+ 16680

Minivulpen heeft ergens een klok horen luiden en weet dat er ergens een klepel hangt, hij is er bijna....

shelby 23 september 2022 om 13:55+ 20357

Heb je die Claus gezien in die toga wat die aan heeft is dit God of wat !?

shelby 23 september 2022 om 13:55+ 20357

Het schwab team

shelby 23 september 2022 om 8:57+ 20357

Goh lees net dat vvvd d66 een team zijn en GroenLinks team!?

User Avatar
pietdepad 24 september 2022 om 21:40+ 14538

U kijkt naar de Reichstag zoals die functioneerde in 1933. Dat verhaal dat het niet was voorzien is een leugen, een zoetmakertje voor gewillig volgend publiek. Zelfs ik wist dat wat ze aan het doen waren vroeg of laat tot ongelukken zou leiden.

Het links ideologische klimaat terreur is niets anders dan het "redden" van de wereld door voldoende mensen te euthanaseren onder het motto van we doen het voor elkaar. Ze beginnen met het uitmoorden van blanken en dan volgen de zwarten. Ze haten mensen die anders zijn.

henrivham 24 september 2022 om 21:40+ 45389

Boontje komt om zijn loontje.
Het recht zal zegevieren.

User Avatar
Unpolished 23 september 2022 om 24:00+ 2750

Lachen hoor, op het eind, beetje lol in je werk is belangrijk hahahahahaahah Hahahaha Hahahaha

User Avatar
Unpolished 24 september 2022 om 21:40+ 2750

Kakkerlakken van vak K

User Avatar
a3aan 24 september 2022 om 21:41+ 21249

PRutte zal wel weer een plotselinge rem van het graven in zijn geheugen hebben, voor zover er nog iets van zijn grijze massa aanwezig is, hij weet niet waar het gas contract gebleven is. Ja dan is antwoorden met een lulsmoes van "bedrijfsvertrouwelijke informatie" zeer welkom voor hem.

User Avatar
nostradamus 23 september 2022 om 9:51+ 7013

Lijkt wel de BV NL waar Rutte de directator van is.

re-al 26 september 2022 om 16:42+ 186661

Nou, Pieter Omtzigt : laat eens zien, of je iets waard bent !

Het gaat niet om de inhoud van de contracten,
het gaat om de opbrengst-cijfers van het ministerie.

jannes1932 23 september 2022 om 17:51+ 16312

Precies, hoog tijd dat Pietertje assertiever wordt.

cootje 24 september 2022 om 21:41+ 52612

Als 5 miljard uitgaven Corona niet kan verantwoorden , kan je ook je inkomsten aardgas baten verantwoorden , wij noemen dat een plusminus beleid

cootje 23 september 2022 om 6:47+ 52612

Niet verantwoorden

User Avatar
dumbfarmer 26 september 2022 om 16:43+ 80218

tuurlijk willen ze die gegevens over gas verkoop niet vrij geven, want dat levert gewoon de volgende rel op: dat is geheid via een of ander wurgcontract dat 10 jaar loopt tegen minder dan een euro per cuub.
Komt dat naar buiten dan zijn de rapen weer gaar, en dat weet die muppet verdomd goed..
Wellicht dat ze er bij follow the money een keer achter komen..

Gerald 24 september 2022 om 21:42+ 27700

Ach ja, ik kijk er niet meer van op. Deze dictator is alle schaamte voorbij. Johan Derksen zou zeggen, tijd om te liqui……..

siemoon 23 september 2022 om 10:57+ 2451

gerald je mag dat woord zonder puntjes invullen.

User Avatar
nehemia 26 september 2022 om 16:43+ 417762

Rutte weigert categorisch om deze essentiële informatie met ons te delen. Hij heeft er de energie niet meer voor. Schandalig. Stel je voor dat het volk erachter komt hoeveel geld de staat werkelijk heeft verdiend. Het is gewoon een maffiakliek die daar in vak Kaag zit.

User Avatar
jantje 26 september 2022 om 16:44+ 24286

In elk ander parlement zou iemand Rutte naar zijn keel vliegen.

User Avatar
dumbfarmer 24 september 2022 om 24:09+ 80218

of sloffen naar zijn hoofd gesmeten krijgen!

User Avatar
Antonius.S 24 september 2022 om 21:43+ 83733

Transparantie geldt niet voor de oppositie, kan alleen door het kartel worden opgeëist.

User Avatar
Juan 26 september 2022 om 16:44+ 15743

Een dictator zoals Rutte heeft maling aan een oppositie,de oppositie moet nog even wennen dat Nederland een dictatuur is met Dictator Rutte als leider.

Ed.v57 26 september 2022 om 16:44+ 2779

Rutte heeft niets te zeggen Kaag belist

blondie 24 september 2022 om 21:43+ 139559

Een dictator deelt NOOIT zijn macht.
Het dictaat komt van het WEF en Rutte, Kaag, Hoekstra en Segers voeren uit.

User Avatar
marija 26 september 2022 om 16:45+ 7801

De arrogantie van de macht.
Kwallen zijn het.

Ed.v57 26 september 2022 om 16:45+ 2779

Afzetten die handel enige oplossing

ralnov 24 september 2022 om 21:44+ 14611

De Mocro-maffia lost het wel op voor ons , no worries. Kijk maar naar Petertje , die kan het ook niet meer na vertellen.

blondie 26 september 2022 om 16:45+ 139559

Deze groep zich Rutte 4 noemende, is een gevaar voor Nederland.
Ze lopen weg als het hun uitkomt.
Geven geen informatie als het hun uitkomt.
ZE LIEGEN EN BEDRIEGEN ALSOF HET GEDRUKT STAAT.

RUTTE DONDER OP MET JE HELE KARTEL EN KOM NOOIT MEER TERUG.

User Avatar
brein1965 23 september 2022 om 10:12+ 7902

Zo benieuwd of Freek Jansen (vervanger van de complotwauwelaar) nog wat vragen gaat stellen.