Foto: Portrait Factory / De Dagelijkse Standaard

Is de PVV bewust gecreëerd om oppositie te temmen?

Politiek10 jun , 16:00
Het is een gedachte die je niet zomaar uitspreekt. Maar Jonathan Krispijn, verslaggever bij Ongehoord Nederland, durft het toch:
“Het lijkt soms alsof de PVV is neergezet om na de dood van Fortuyn de boze stemmer op te vangen en de oppositie te kanaliseren. Hoe kun je anders met deze uitkomst het kabinet laten vallen?”
En eerlijk is eerlijk: het is een verdomd goede vraag.
Want hoe is het mogelijk dat een partij die al twintig jaar de stem van miljoenen Nederlanders vertegenwoordigt, nog steeds nooit echt mag meeregeren? Hoe is het mogelijk dat de PVV telkens wordt uitgesloten, genegeerd, geneutraliseerd... maar wél altijd net genoeg ruimte krijgt om onvrede te ventileren?
Artikel gaat verder onder deze oproep 👉 Steun DDS in de strijd tegen het partijkartel! Rekeningnummer: NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media ✅ Doneer via BackMe en ontvang elke dag een exclusieve column in je inbox Link: https://dds.backme.org

De Fortuyn-doctrine: controleer de oppositie

Na de politieke moord op Pim Fortuyn zat de gevestigde orde met een groot probleem: het volk was wakker geworden. De politieke elite had jarenlang haar gang kunnen gaan, maar ineens stonden gewone Nederlanders op. Ze eisten grip op immigratie, veiligheid en nationale soevereiniteit.
De LPF implodeerde binnen maanden. Maar de woede bleef. En daar kwam Wilders. Een uitgesproken, charismatische oppositieleider met het juiste geluid — maar zonder echte macht.
Twintig jaar later rijst de vraag: werd die oppositie niet juist geaccepteerd omdat ze onder controle bleef? Omdat ze precies dát deed wat het partijkartel kon gebruiken: de woede afvoeren, de druk van de ketel halen, zonder dat het systeem zelf veranderde?

Kabinet valt… en het kartel blijft overeind

De PVV was met 37 zetels de grote winnaar van de verkiezingen. Maar wat gebeurde er? Het kabinet werd gesaboteerd door partijen die eerst wel wílden, maar later “opeens” niet meer. En nu? Nu valt het kabinet voordat het überhaupt echte maatregelen kon nemen. Geen beleid uitgevoerd, geen rechtse koers ingezet. Alleen maar politieke chaos.
En de PVV? Die staat weer buitenspel. Wéér aan de kant gezet. Wéér monddood gemaakt onder het mom van “onbestuurbaarheid”.
Het begint verdacht veel te lijken op een patroon. Een herhalend script waarin de PVV steeds het boegbeeld van de oppositie mag zijn, maar nooit écht het stuur in handen krijgt.
Laat je niet foppen door het systeem. Sta op. Spreek je uit. 👉 Steun DDS: wij zeggen wél wat niemand anders durft te zeggen. Rekeningnummer: NL95RABO0159098327 t.n.v. Liberty Media ✅ Doneer via BackMe en ontvang elke dag een exclusieve column in je inbox Link: https://dds.backme.org
En ondertussen roept Wilders weer op X dat mensen op hem moeten stemmen, dat het belangrijk is om de PVV de grootste te maken (ook al wil de VVD niet meer samenwerken met hem en komt het cordon sanitaire nu uit op 90 zetels).
Wat vind jij?
Ga verder met lezen
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten