Afbeelding gemaakt met ChatGPT van OpenAI

KLM voert betaalde handbagage in: reiziger is de dupe

Binnenland15 jul , 15:00
Het is officieel: KLM schaft het basisidee van 'handbagage inbegrepen' af. Wie binnenkort vliegt naar steden als Athene, München of Wenen, kan voortaan de portemonnee trekken voor een simpele trolley. Geen grap, maar wel degelijk beleid. Per 1 juli is deze bizarre maatregel ingegaan – in stilte en als ‘proef’, natuurlijk.
Welkom bij het nieuwste hoofdstuk van de afbraakmaatschappij KLM. Een nationale trots verandert in een ordinaire budgetvlieger.
(Artikel gaat verder onder deze oproep) 👉 Teken vandaag nog de petitie tegen erfbelasting! Ons spaargeld, onze huizen en onze pensioenen worden bedreigd door klimaatsocialisten en EU-technocraten. Stop deze linkse onteigening, verdedig ons privébezit! ➡️ Teken vandaag nog de petitie

Reiziger als melkkoe

De argumentatie van KLM is doorzichtig. Volgens de luchtvaartmaatschappij zou het chaos met trolley’s moeten voorkomen. Maar de echte reden is simpel: geld. KLM verkeert in financieel zwaar weer en wil een half miljard aan extra marge genereren. Het verdienmodel? Minder service, meer bijbetalen.
Tenzij je een ‘veelvlieger’ bent, mag je voortaan niet eens meer je handbagage meenemen zonder extra kosten. Alleen een kleine tas van 40x30x15 cm is nog toegestaan zonder toeslag. Voor alles daarboven geldt: pinpas trekken.
De luchtvaartmaatschappij die ooit symbool stond voor kwaliteit, gedraagt zich nu als Ryanair met een blauw jasje.

Wettelijk dubieus

En het wordt nog gekker: volgens de Consumentenbond overtreedt KLM hiermee mogelijk de Europese regelgeving. De regels zijn helder: handbagage mag niet apart worden afgerekend als het gaat om noodzakelijke bagage die een reiziger redelijkerwijs bij zich moet kunnen houden.
Maar KLM probeert het nu tóch – en dat doet het met opzet via een ‘proefballon’ op negen Europese bestemmingen. Geen enkele communicatie vooraf naar het grote publiek, geen uitleg op de website, alleen in de kleine lettertjes van nieuwe boekingen.
Een strategie die je eerder zou verwachten van louche boekingssites dan van onze ‘nationale trots’.
(Artikel gaat verder onder deze oproep) 👉 Teken vandaag nog de petitie tegen erfbelasting! Ons spaargeld, onze huizen en onze pensioenen worden bedreigd door klimaatsocialisten en EU-technocraten. Stop deze linkse onteigening, verdedig ons privébezit! ➡️ Teken vandaag nog de petitie

Van premium naar prijsvechter

Eerder experimenteerde KLM al met betaalde catering. Ook dat zou 'gewoon een test' zijn. Maar inmiddels weten we wat dat betekent: het begin van een structurele afbraak van service. Eerst de maaltijd, dan je koffertje, straks misschien zelfs betalen voor het toilet.
En dat allemaal bij een luchtvaartmaatschappij die nota bene tientallen miljoenen euro’s aan staatssteun heeft ontvangen in coronatijd. Geld van de belastingbetaler, die nu als klant óók nog eens moet dokken voor een trolley van 55 cm.

Consumenten moeten dit niet pikken

Wat hier gebeurt is meer dan een financieel experiment. Het is een glijdende schaal waarin bedrijven onder het mom van ‘marktwerking’ consumenten steeds minder bieden voor steeds meer geld.
KLM moet weten: als je jezelf degradeert tot prijsvechter, dan verlies je uiteindelijk alles wat je onderscheidt. En het publiek? Dat moet eindelijk zeggen: tot hier en niet verder.
Laat je niet afzetten. Laat je niet kleineren. Laat je koffer niet gijzelen.
Ga verder met lezen
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten
9 Reacties