De zogenaamde 'antifascisten' – beter bekend als Antifa – hebben bloed aan hun handen. Een 23-jarige rechtse activist en student, Quentin Deranque, is op brute wijze vermoord in Lyon. Vermoord door een bende gemaskerde linkse militanten, verbonden aan de extreemlinkse groep Jeune Garde. Dit is geen incident, dit is de kern van hun strategie: preventief geweld om 'fascisme' te bestrijden, voordat het 'ontluikt'. En Nederland? Wij slapen door, onderschatten dit tuig alsof het een stelletje idealistische demonstranten zijn. Onbegrijpelijk! Laten we de feiten op een rijtje zetten. Op 12 februari 2026, tijdens een protest tegen een conferentie van de radicaal-linkse LFI-politica Rima Hassan aan Sciences Po Lyon, werd Quentin Deranque aangevallen door minstens zes gemaskerde en gewapende individuen. Hij werd geschopt en geslagen, en overleed twee dagen later aan een hersenletsel. De Franse regering, inclusief minister van Justitie Gérald Darmanin, wijst met de vinger naar de 'ultra-left': "Het was duidelijk de ultra-left die hem doodde," zei hij.
Negen verdachten zijn gearresteerd, en het onderzoek is omgezet naar moord. Jeune Garde, de antifascistische groep achter dit geweld, is geen onschuldig clubje. Opgericht door LFI-kamerlid Raphaël Arnault – een figuur die zelf op de S-lijst staat als veiligheidsrisico – prediken ze openlijk geweld als legitiem middel.
De groep is in juni 2025 verboden door de Franse regering, maar dat houdt ze niet tegen. Historicus Jean-Yves Camus noemt Jeune Garde een gewelddadig antifa-collectief dat terreur tot doctrine heeft verheven.
Jager zelf waarschuwt: "Geweld is geen ontsporing bij deze groepen, maar de kern van hun strategie." Geïnspireerd door de Amerikaanse 'goeroe' Mark Bray, geloven ze in preventief fysiek ingrijpen tegen 'duistere krachten'. Antifascisten wachten niet tot een dreiging gewelddadig wordt; ze slaan toe om het te ontmantelen.Dit is geen nieuw fenomeen. In
Frankrijk zijn er al eerder gewelddadige incidenten geweest, zoals aanvallen in Toulouse in 2023 en 2024.
En nu escaleert het tot moord. Olivier Vial, specialist in antifascistische bewegingen, zegt het treffend: "De dood van Quentin is het resultaat van de dehumanisering van tegenstanders die antifascisten nastreven. Ze eigenen zich het monopolie toe op geweld."
Far-right groepen roepen op tot wraak, met protesten in Parijs en Montpellier waar banners schreeuwen: "Antifa moordenaars, gerechtigheid voor Quentin!" Analisten waarschuwen voor escalatie, vergelijkbaar met de moord op Clément Méric in 2013, maar nu omgekeerd.
En Nederland? Wij doen alsof Antifa een marginaal probleem is. Terwijl in Europa – Hongarije, Polen, Spanje – oproepen klinken om Antifa als terroristische organisatie te labelen, net als Trump dat in de VS deed. Onze inlichtingendiensten slapen, onze politici kijken weg. Dit is een
gevaar voor de staatsveiligheid: gedecentraliseerd, anarchistisch, gewelddadig. Ze mengen zich met pro-Palestijnse, milieubewegingen en anarchisten, en LFI (zoals La France Insoumise) verheft terreur tot doctrine. Tijd om wakker te worden. Verbied deze groepen, voordat we hier ook een Quentin hebben. Nederland verdient beter dan dit linkse gif.