Omroep MAX-directeur Jan Slagter is het goed zat. Volgens hem is Rob Jetten niet meer van de televisie weg te slaan. De D66-leider is volgens Slagter letterlijk “ingebrand in het tv-scherm.”
Aan de desk van RTL Tonight zei hij: “Je hoeft de televisie maar aan te zetten of er is een politicus op televisie. Elk programma wordt ook aangegrepen om het over de politiek te hebben. Ik vind het wel een beetje te veel, ja.”
Nederland is nog geen week verwijderd van de verkiezingen, en de lijsttrekkers duiken werkelijk overal op. Maar vooral Rob Jetten lijkt de campagne te hebben omgetoverd tot een persoonlijke
media-marathon.
Overal Jetten: van RTL tot Instagram Live
Slagter
had het even op een rijtje gezet - en dat lijstje liegt er niet om:
- Zondagavond: RTL Verkiezingsdebat
- Maandag: BOOS én Vandaag Inside
- Dinsdag: Goedemorgen Nederland én RTL Tonight
- Woensdag: BNR én Eva Jinek
- Donderdag: geen SBS-debat? Dan maar Instagram Live én Pauw & De Wit
Jan:
“Hij doet het fantastisch, hoor. Ik heb niks tegen Jetten, hij is energiek. Maar weet je: hoeveel Jetten kan een mens verdragen? Het is too much. De boodschappen die ze vertellen zijn ook elke keer hetzelfde.”
🟦 Ben jij het ook zat dat D66 via elke talkshow, podcast en zender het publieke debat probeert te domineren? Laat van je horen – vóór het hele land ‘ingebrand’ raakt.
👉 Teken de petitie tegen Frans Timmermans in het Torentje!
Klik hier om te tekenen. De Jetten-show: van politiek naar personality
De irritatie van Slagter raakt een snaar bij veel kijkers. Waar andere politici nog proberen de inhoud te bespreken, lijkt Rob Jetten te zijn verworden tot een campagneperformer - overal zichtbaar, maar zelden verrassend.
Zijn optreden in talkshows en nieuwsprogramma’s voelt steeds meer als een merkcampagne dan als politiek debat.
Steeds dezelfde glimlach, dezelfde zinnen, dezelfde slogans over “verbinden” en “positieve energie.”
Dat Jetten in peilingen niet verder komt dan 17 zetels (volgens Maurice de Hond), laat zien dat overexposure niet automatisch stemmen oplevert. Sterker nog: kijkers raken verzadigd.
Jan Slagter: “We hebben een politiekvrije zender nodig”
De MAX-baas doet vervolgens een opvallend voorstel:
“Ik heb in 2002 en 2003 al gepleit: laten we nou één net vrijmaken waar mensen die geen zin hebben in politiek een leuke film of detective kunnen zien.”
Slagter wijst erop dat de publieke omroep inmiddels volledig is overgenomen door politieke campagnes en meningen.
Nieuws, talkshows, late night, zelfs cultuurprogramma’s - alles draait om politiek.
Zijn verzuchting is herkenbaar: de
NPO is al maanden in campagnestand, en Jetten lijkt daar de favoriete gast.
🟥 Dít is precies de politieke mediadominantie die onder Frans Timmermans nog extremer zal worden: één geluid, één richting, nul tegenspraak. Laat dat niet gebeuren!
👉 Teken nu de petitie tegen Timmermans in het Torentje!
Klik hier om te tekenen. Nederland is Jetten-moe
Jan Slagter zegt wat veel Nederlanders denken: het is gewoon te veel Rob Jetten.
Elke dag dezelfde soundbites, dezelfde mediagezichtjes, dezelfde marketingtaal.
Waar politiek ooit over ideeën ging, lijkt het nu te draaien om aandacht, branding en beeldvorming.
En Jetten is daar het ultieme voorbeeld van:
de man die letterlijk op elk scherm verschijnt - tot hij, zoals Slagter zegt, “ingebrand zit in onze tv’s.”
De vraag is niet meer óf mensen hem zien, maar of ze hem nog wíllen zien.