frits
Frits Bosch is columnist voor De Dagelijkse Standaard.

-Frits Bosch- Roland Garros, je t’aime!

Opinie17 jul , 13:30
Kijk, ik heb heel verdienstelijk m’n brood verdiend in de financiële wereld. Voor mij begon het licht te schijnen toen ik m’n eigen baas werd en een toko opzette voor het adviseren van pensioenfondsen over hun beleggingsbeleid. Ik probeerde ze vooral wat bij te brengen over het aspect risico en wat te doen als de beurzen holderdebolder omlaag ijlen. Dat was allemaal heel interessant en aardig.
Maar laat ik heel eerlijk zijn. Ik was natuurlijk véél liever proftennisser geworden. En het had erin gezeten, op een haar na. Ik mocht als jeugdspeler voorspelen voor de bondsopleiding van de KNLTB, het eliteclubje voor topspelers. Daar werd ik helaas voor afgewezen. Dat was een verkeerde en onterechte beslissing. Ik had namelijk in potentie Roland Garros en/of Wimbledon gewonnen. Serieus waar. Maar het leven gaat verder en dat betekent slikken.
Ik ben dit jaar weer bij het toernooi van Rosmalen geweest. Heel leuk om mee te maken. Nederlandse spelers waren ziek zwak of misselijk. Tim van Rijthoven, winnaar van 2022 editie, moet helaas afscheid nemen van de tennissport vanwege hardnekkig fysiek ongemak.
Daarna heb ik volop Rolland Garros gekeken met natuurlijk de bloedstollend finale tussen Jannick Sinner en Carlos Alcaraz, met Alcaraz als glorieuze winnaar. Wimbledon viel me dit jaar tegen. De damesfinale was een aanfluiting met 6-0; 6-0 voor Iga Swiatek. Anisimova stond stijf van de zenuwen en kon daardoor amper lopen. Zelden zo vertoond.
De herenfinale vond ik ook tegenvallen. Sinner is een prima speler daar niet van, maar wel super saai. Het gras zorgt voor een overheersing van de service waardoor er te weinig spel is. Ik ben sowieso meer een liefhebber van Roland Garros dan van Wimbledon. Wimbledon heeft zoveel kouwe kak, met al die semi-soldaten langs de kant van de baan en in het clubhuis. De ballenjongens en meisjes lijken marionetten en dan de pretentie van het “belangrijkste tennistoernooi op aarde” vind ik sterk overdreven. Doe normaal man!
De Nederlandse spelers waren weer nergens. Tallon Griekspoor sloeg geen bal en Botic van de Zandschulp is al aan het choken als hij een tennisbaan ziet. Kea Bouman is de enige Nederlandse vrouw die ooit een grandslam titel gewonnen heeft, Roland Garros in 1927. Richard Krajicek won het herenenkelspel van Wimbledon in 1996. Dat is te lang geleden.
Misschien moet ik toch eens werk maken van een verlate carrière als proftennisser. Laat ik Roger Federer eens opbellen of hij zin heeft om te dubbelen of Paultje Haarhuis, hij kan toch ook aardig spelen, winnaar van de herendubbel met Jacco Eltingh Wimbledon, US Open en Roland Garros.
Of, als zij niet kunnen, zal ik dan Kiki Bertens eens een belletje geven. Leuke vrouw, hoewel zij mentaal niet de sterkste was. Vraag dat maar aan Raemon Sluiter. Of als Kiki niet kan, dan zal ik Betty Stöve eens een belletje geven. Zij is perslot diverse keren mixed dubbel en dames dubbel kampioen geweest op grandslam toernooien en verliezend enkelspel finalist van Virginia Wade in 1977 op Wimbledon. Hoe jammer was dat!
Ach, ik heb zoveel keuze. Ze willen allemaal wel met me spelen! Roland Garros, ik kom eraan! Zet de beker voor mij maar vast klaar!
Frits Bosch, econoom en socioloog, auteur van ‘De Wereld volgens Ayn Rand'.
afbeelding1
Ga verder met lezen
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten
Plaats reactie