VIDEO | Kabinet-Jetten wil de AOW'er zelf zijn poetshulp laten betalen: tot €1.321 per jaar, en het vangnet bestaat alleen op papier

Politiek•

Wilt u DDS vaker zien?

Stel DDS in als voorkeursbron op Google.

Voeg DDS toe op Google
Volg ons op Google Nieuws
Je moeder is 87, werkte haar hele leven en krijgt één keer per week hulp in huis. Het kabinet-Jetten wil haar daar vanaf 2029 zelf voor laten betalen. Volgens het Nibud is een alleenstaande AOW'er met een klein pensioen daar tot 1.321 euro per jaar aan kwijt, en met de andere bezuinigingen op de zorg erbij levert hij tot 184 euro per maand in.
D66, VVD en CDA willen de huishoudelijke hulp als Wmo-voorziening schrappen, goed voor 435 miljoen euro. Dat geld halen ze bij 556.000 mensen, van wie 125.000 van 85 jaar of ouder. Minister Sterk (CDA) wijst naar de hoge inkomens, maar het kabinet schrapt de regeling voor iedereen, en het beloofde vangnet bestaat alleen op papier. In deze video hoor je in anderhalve minuut wat dit plan je moeder kost en waarom het woensdag in de Tweede Kamer van tafel moet. Het hele verhaal lees je hier.
Steun DDS: doneer direct. DDS bestaat dankzij lezers zoals jij. Doneer via BackMe of maak een bijdrage over naar NL95 RABO 0159 0983 27, ten name van Liberty Media. En mis niets: schrijf je in voor onze 'verboden' column op Substack. Aanmelden kan voor iedereen.
Ga verder met lezen
loading
Dit vind je misschien ook leuk
Laat mensen jouw mening weten

Loading